Offering you a complete choice of products which include corporate office staff uniform saree, institutional uniform saree with blouse piece, silk serenity uniform sarees and premium school salwar kameez set.
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Fabric | TURKEY SILK |
| Saree Length | 6.3 m |
| Pattern | Printed |
| Use Case | Corporate |
| Set Content | Saree Suit Set |
| Color | MULTICOLORS |
| With Blouse Piece | Yes |
| Blouse Piece Length | 0.8 m |
| Blouse Fabric | Same as Saree |
| Border Type | Printed |
| Brand | Mafatlal |
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Fabric | TURKEY |
| Pattern | Printed |
| Use Case | Showroom |
| Set Content | Saree w/ Blouse |
| Saree Length | 6.3 m |
| With Blouse Piece | Yes |
| Blouse Piece Length | 0.8 m |
| Blouse Fabric | Same as Saree |
| Border Type | Printed |
| Brand | Mafatlal |
₹ 635 / Piece Get Latest Price
| Fabric | TURKEY |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Blouse | Unstitched |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Formal Wear |
| Press Required | NO |
| Usage/Application | UNIFORM |
| Length | 0.80 M BLOUSE |
| Brand | MAFATLAL |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Brand | Mafatlal |
| Fabric | TURKEY SILK |
| Use Case | School |
| Set Content | Saree Suit Set |
| Saree Length | 6.3 m |
| Pattern | Printed |
| With Blouse Piece | Yes |
| Blouse Piece Length | 0.8 m |
| Blouse Fabric | Same as Saree |
| Border Type | Printed |
Sujal Badani (Sales Manager)
Sujal Silk Mills
4th, 415, Aashtha Textile Tower, Salabatpura,Doriyawad
Surat - 395002, Gujarat, India