Prominent & Leading Wholesale Distributor from Surat, we offer mafatlal silk serenity uniform sarees, mafatlal uniform sarees, mafatlal plain uniform saree solid color daily wear for teacher & office staff, teacher uniform sarees and corporate uniform sarees.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Usage/Application | UNIFORM |
| Blouse | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Border | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 610 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Formal Wear |
| Usage/Application | UNIFORM |
| Blouse | Unstitched |
| Blouse Length | 0.80 CM |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 510 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Non-Crepe |
| Saree Length | 6.3 m |
| Use Case | Industrial |
| Set Content | Saree Only |
| Color | 4 different colors |
| With Blouse Piece | Yes |
| Blouse Piece Length | 0.8 m |
| Blouse Fabric | Same as Saree |
| Brand | Mafatlal |
| Pattern | Plain |
| Border Type | Printed |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 665 / Piece Get Latest Price
| Color | Green |
| Occasion | Daily Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Usage/Application | UNIFORM |
| Blouse | Unstitched |
| Length | 6.3 m |
| Border | Printed |
| Blouse Length | .80 m |
| Gender | Women |
| Brand | MAFATLAL |
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Polyester |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Blouse | Unstitched |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Formal Wear |
| Usage/Application | UNIFORM |
| Length | .80 CM |
| Brand | MAFATLAL |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sujal Badani (Sales Manager)
Sujal Silk Mills
4th, 415, Aashtha Textile Tower, Salabatpura,Doriyawad
Surat - 395002, Gujarat, India